Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

2021-03-11

Pirmasis Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos posėdis prasidėjo 1990 m. kovo 10 d. vakare. Jis buvo tiesiogiai transliuojamas per Nacionalinį radiją ir televiziją. Jo metu išrinkta ir patvirtinta Balsų skaičiavimo komisija, Mandatų komisija, pirmosios sesijos sekretoriatas. Posėdis baigėsi 23 val. vakaro.

Kovo 11 d. buvo surengti dar du posėdžiai. Darbas prasidėjo 9 val. ryto ir tęsėsi iki vėlyvo vakaro. Trečiojo posėdžio metu buvo priimtas penkių dokumentų rinkinys, įskaitant laikinąjį pagrindinį įstatymą, kuris padėjo teisinius pagrindus Nepriklausomybės atkūrimui. 22:44 val. buvo oficialiai paskelbta apie Lietuvos valstybės Nepriklausomybę.

Į pirmąjį posėdį susirinkę dar kaip Lietuvos TSR Aukščiausiosios Tarybos deputatai, trečiojo posėdžio pabaigoje išsiskirstė jau kaip demokratinio Lietuvos Respublikos parlamento nariai.

Jūrininkų sveikatos priežiūros centras yra ir bus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos sistemos dalis ir didžiuojasi bei vertina suteikta galimybe prisidėti prie Lietuvos gyventojų sveikatos stiprinimo!

Ačiū už parodytą pasitikėjimą ir švęskime nepriklausomybės atkūrimo dieną kartu!

 

Už sveikesnį rytojų – Šiandien!

Šrifto dydžio keitimas