Odontologijos paslaugos

VšĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centre dirba patyrusių gydytojų odontologų, periodontologų, gydytojų ortopedų, vaikų odontologų, burnos higienistų ir gydytojo odontologo padėjėjų komanda. Čia teikiamos aukštos kokybės pirminio ir antrinio lygio odontologinės paslaugos suaugusiesiems ir vaikams, nuo burnos higienos ir dantų gydymo iki protezavimo įvairių rūšių protezais.

Puikius rezultatus garantuoja komandinis darbas, specialistų profesionalumas, aukštos kokybės sertifikuotų odontologinių medžiagų bei šiuolaikiškų technologijų naudojimas.

Jūrininkų sveikatos priežiūros centre teikiamos I ir II lygio odontologinės paslaugos:

 • odontologų ortopedų ir periodontologų konsultacijos;
 • vaikų ir suaugusiųjų odontologinė apžiūra ir konsultacijos;
 • skaitmeninės dentalinės ir panoraminės rentgeno nuotraukos;
 • terapinis gydymas – tai vaikų ir suaugusiųjų dantų gydymas bei plombavimas visomis šiuolaikinėmis plombinėmis medžiagomis;
 • endodontinis gydymas – tai dantų šaknų kanalų gydymas ir plombavimas;
 • chirurginis gydymas – tai dantų ir jų šaknų šalinimas;
 • burnos higiena – tai apnašų, akmenų nuvalymas nuo dantų ultragarsiniu skaleriu ir/ar sodapūte bei dantų poliravimas;
 • vaikų nuolatinių dantų padengimas silantinėmis medžiagomis (6-14 m.) finansuojant PSDF lėšomis.

Prie VšĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centro prisirašę gyventojai (išskyrus vaikus ir vyresnius, besimokančius dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau iki jiems sukanka 24 metai, ir socialiai remtinus asmenis, kai jie pateikia gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus atitinkamą pažymą)  odontologines paslaugas gauna nemokamai, moka tik už medžiagas, pagal tuo metu centre galiojančias kainas.

Burnos higienistai atlieka profesionalią burnos higieną, šalina dantų akmenis ultragarsiniu skaleriu ir sodapūte, atlieka dantų balinimą, apmoko pacientus burnos higienos.

Odontologinę pagalbą Jūrininkų sveikatos priežiūros centre Taikos pr. 46 teikiantys odontologai bei burnos higienistai:

Odontologinę pagalbą Jūrininkų sveikatos priežiūros centre Pievų Tako g. 38 paslaugas teikiantys gydytojai odontologai:

I-mame odontologijos skyriuje (Pievų Tako g. 38) teikiamos protezavimo paslaugos:

Fiksuoti protezai:

 • Dantų šaknų atstatymas lietais arba stiklo pluošto kaiščiais.
 • Gaminami pavieniai vainikėliai ir tiltiniai protezai, laikini (plastmasiniai, iš kompozito), metalo keramika, lieti vainikėliai, cirkonio užklotai, tiltai, vainikėliai, laminatės, vainikėliai ant implantų, bemetalės keramikos protezai.
Išimami protezai:
 • Akriliniai daliniai ir pilni išimami protezai.
 • Elastiniai ( “Breflex” ) protezai.
 • Lanko atraminiai protezai.
 • Vieno-dviejų dantų laikini išimami protezai po dantų traukimo.
 • Išimamų protezų pataisos sulūžus protezui, netekus danties ar kabliuko

Silantai:

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad tėvai, auginantys vaikus nuo 6 iki 14 metų, kviečiami pasinaudoti nemokama savo atžalų nuolatinių krūminių dantų silantavimo paslauga.

Visos išlaidos už dantų silantavimą bus padengtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).  Lietuvoje atliktų tyrimų duomenimis, daugiau kaip 90 proc. šešiamečių dantys jau yra pažeisti ėduonies (karieso), todėl vienas efektyviausių būdų išsaugoti sveikus nuolatinius krūminius dantis – jų silantavimas. Nemokama, iš PSDF lėšų kompensuojama vaikų nuolatinių krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslauga, Lietuvoje teikiama jau penkiolikti metai.

Tėvai, norintys nemokamai silantuoti vaikų nuolatinius krūminius dantis, turi kreiptis į savo polikliniką arba odontologijos kliniką, kurios yra sudariusios sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK). Jei ši paslauga teikiama įstaigoje, kuri nėra sudariusi sutarties su TLK, teks mokėti patiems.  Silantai – dantų ėduonies (karieso) profilaktikai skirta medžiaga. Tai skysta plombinė medžiaga, kuria užpildomos nuolatinių krūminių dantų vagos, kad į jas nepatektų ėduonį sukeliančios bakterijos.

Silantais dengiami tik sveiki nuolatiniai krūminiai dantys. Jei dantis jau pažeistas ėduonies, teks jį gydyti ir plombuoti.  „Dantų padengimas silantais – tik keliolika minučių trunkanti, neskausminga procedūra, kurios metu nenaudojami grąžtai, – sako VLK paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Grigarienė. – Dažniausiai silantavimo kartoti nereikia, bet jei ši medžiaga iškrenta, nemokama procedūra atliekama dar kartą”. Pasak VLK specialistės, pas gydytoją odontologą arba burnos higienistą reikės apsilankyti kelis kartus, kol visi nuolatiniai krūminiai dantys bus padengti apsaugine medžiaga. Iš pradžių, silantais padengiami pirmieji išdygę krūminiai dantys, o vėlesnių apsilan ymų metu – kiti.

Apsilankymo pas gydytoją odontologą metu gali būti atliekamas vieno danties, dviejų, trijų ar keturių nuolatinių krūminių dantų silantavimas.  Kasmet suteikiama virš 50 tūkst. vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslaugų. Pernai vaikų krūminių dantų dengimui silantinėmis medžiagomis iš PSDF buvo skirta kiek daugiau nei pusė milijono eurų

Registracija pas gydytojus ir burnos higienistus vykdoma internetu, telefonu ir JSPC registratūrose (Pievų Tako g. 38 ir Taikos Pr. 46). Priėmimas vyksta pagal talonuose nurodytą laiką. Esant būtinosios pagalbos poreikiui, pacientai priimami be išankstinės registracijos

Lietuvos medicinos norma mn 42:2015 „gydytojas odontologas. teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“

Šrifto dydžio keitimas