Akušerija ir ginekologija

Jūrininkų sveikatos priežiūros centre (JSPC) dirbantys patyrę, ilgametę praktinio darbo patirtį turintys gydytojai akušeriai ginekologai, teikia šias paslaugas:

Pirminio lygio paslaugos (nėščių priežiūra, ginekologinių susirgimų diagnostika ir gydymas, tyrimų, tame tarpe profilaktinis gimdos kaklelio onkocitologinio tyrimo atlikimas) teikiamos prie Jūrininkų SPC prisirašiusioms moterims. Profilaktiniam sveikatos patikrinimui ar nėštumo priežiūrai pacientės gali registruotis pas bet kurią čia dirbančią gydytoją akušerę ginekologę. Moterims, kurios neplanuoja nėštumo, rekomenduojama patikima kontracepcija ir jos būdas.

Antrinio lygio t.y. specializuotos ambulatorines  paslaugos, pacientėms turinčioms skundų,kuriems įvertinti reikalingi specialūs tyrimai, teikiamos ne tik prie JSPC prisirašiusioms moterims, bet ir pacientėms iš kitų gydymo įstaigų, – svarbu turėti savo šeimos gydytojo siuntimą akušerio ginekologo konsultacijai.

Šiuo atveju gydytojai konsultuoja, atlieka echoskopijas, kolposkopijas, nukreipia pacientes atlikti kitus reikiamus tyrimus ir juos vertina t.y. diagnozuoja  ginekologines (mėnesinių sutrikimus, gimdos, kiaušidžių ir gimdos kaklelio bei makšties patologiją, nevaisingumą, patologinę perimenopauzę, šlapimo nelaikymo ir kt.) ligas. Nevaisingumo atveju, jeigu porai reikalingas specifinis arba sudėtingesnis ištyrimas ir gydymas, mūsų specialistai nukreips į nevaisingumo centrus ar klinikas.

Šios paslaugos taip pat teikiamos moterims neapdraustoms privalomuoju sveikatos draudimu, už paslaugas susimokant pagal patvirtintą kainyną.

Kiekvienai moteriai, net ir neturint jokių skundų, rekomenduojama kartą per metus atvykti pas gydytoją akušerį ginekologą ir pasitikrinti profilaktiškai. Priklausomai nuo moters amžiaus, gydytojas pakvies dalyvauti prevencinėse programose, siekiant užkirsti kelią ginekologinėms ligoms.

Akušeriai ginekologai rekomenduoja atvykti konsultacijai, kai:

  • planuojate pradėti lytinį gyvenimą ir norite pasitarti dėl tinkamiausios ir patikimiausias kontracepcijos priemones;
  • planuojate ar negalite pastoti;
  • esate nėščia;
  • turite problemų dėl mėnesinių ciklo sutrikimų;
  • turite klausimų, kaip išvengti lytiniu keliu plintančių ligų;
  • vargina menopauzės simptomai;
  • norite pasitikrinti, ar nesergate ginekologinėmis ligomis, neturite gimdos ir kiaušidžių darinių (cistų, miomų, polipų);
  • esant pilvo skausmams,arba jei jie,susieti su menstruacijų ciklu ,esant pakitusioms išskyroms,kraujingoms išskyroms;
  • turite problemų dėl šlapimo nelaikymo.

Skyrius aprūpintas šiuolaikine diagnostikos ir gydymo įranga (transabdominalinis ir transvaginalinis echoskopas, kolposkopai, vaisiaus širdies veiklą registruojantis aparatas, vakumaspiratorius ankstyviems, nepageidaujamiems iki 5 į savaičių nėštumo nutraukimams).

JSPC esanti laboratorija leidžia atlikti daugelį akušerinei ginekologinei patologijai išaiškinti reikalingų tyrimų.

Registracija pas gydytojus akušerius ginekologus vykdoma JSPC registratūroje arba internetu www.e-sveikata.lt. Priėmimas vyksta pagal talonuose nurodytą laiką. Esant būtinosios pagalbos poreikiui, moterys priimamos be išankstinės registracijos.

Šrifto dydžio keitimas