Viena svarbiausių sričių, siekiant pacientui laiku diagnozuoti ir nustatyti ligą bei skirti teisingą ir veiksmingą gydymą yra paciento ištyrimas. Tam, šiais laikais, į pagalbą pasitelkiami laboratoriniai tyrimai, kurie itin greitai, tiksliai parodo organizme vykstančius pokyčis molekuliniame lygmenyje.
Pažangioje ir modernioje JSPC laboratorijoje atliekami šlapimo, kraujo ir kiti tyrimai, kurie leidžia nustatyti, ar paimti mėginiai atitinka normas. Laiku atlikti tyrimai padeda nustatyti, ar organizme yra pokyčiai, kurie galėtų kelti grėsmę paciento sveikatai. Esant ūmioms ligoms, kada svarbus greitas ir teisingas gydymo skyrimas, atliekami tokie tyrimai kaip bendras kraujo tyrimas ir C-reaktyvinio baltymo tyrimas. Tyrimai atliekami paciento vizito metu, o atsakymas gaunamas itin greitai – vidutiniškai per 30 minučių nuo tyrimų paėmimo pradžios. Tyrimus gauna šeimos gydytojas, kuris pakomentuoja atsakymus ir paskiria reikalingą gydymą.
Laboratorinių tyrimų kainas galite pamatyti mūsų kainyne.
Planinių tyrimų ėmimo laikas darbo dienomis: nuo 8.00 – 11.00 val. ir po pietų 14.00 – 16.00 val.
Skubių tyrimų ėmimo laikas darbo dienomis: nuo 8.00 iki 18.00 val.
Savaitgaliais laboratoriniai tyrimai neatliekami.
Mūsų centre atliekami tyrimai:
Hematologiniai tyrimai atliekami paėmus kraują iš venos arba piršto. Bendras kraujo tyrimas – tai dažniausiai skiriamas tyrimas, kuris yra itin informatyvus, greitai atliekamas ir itin smulkiai parodo vykstančius procesus organizme arba pokyčius nuo normos. Šis tyrimas atliekamas ne tik siekiant nustatyti surigimus, ar jų kilmę, tačiau ir profilaktikos tikslais.
Bendraklinikinii tyrimai – tai šlapimo, išmatų, nosies sekreto, seilių, makšties išskyrų, prostatos sekreto ir kiti tyrimai. Šie tyrimai yra vieni svarbiausių tyrimų kuriuos gydytojas skiria pirmiausia. Priklausomai nuo jų rezultatų, esant reikalui, skiriami tolimesni tyrimai.
VšĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centre atliekami biocheminiai šlapimo ir kraujo tyrimai, kurie padeda diagnozuoti ir kontroliuoti cukrinį diabetą, įvertinti bendrą sveikatos būklę, specifinius organų pakitimus, diagnozuoti širdies ir kraujagyslių sistemos ligas, mažakraujystę.
Imunologiniai tyrimai itin svarbūs diagnozuojant ir gydant kai kurias retas autoimuninės kilmės ligas, nustatant antikūnus, susidarančius sergant įvairiomis ligomis.
Nemokamai atliekame Hepatito C tyrimą! Plačiau
Pagrindiniai reikalavimai:
- Prieš atliekant kraujo tyrimus rekomenduojama nieko nevalgyti 8-12 val. Svarbu prisiminti, kad sultys, arbata, kava, juo labiau su cukrumi, taip pat maistas. Leidžiama gerti tik vandenį.
- Prieš atliekant bendrą kraujo tyrimą pacientas turi būti nevalgęs 3 val.
- Likus 1-2 dienom iki tyrimo, patariama mažiau valgyti riebaus ir kepto maisto, nevartoti alkoholio. Jei laboratorinio tyrimo atlikimo išvakarėse numatoma šventė, geriau atidėkite tyrimą 1-2 dienom.
- Valandą iki tyrimo nerūkykite.
- Daugelio fermentų ir hormonų kiekis kraujyje įvairiu paros metu gali svyruoti, todėl šiuos tyrimus patartina atlikti iki 10 val. ryto.
- Prieš atliekant kraujo tyrimą rekomenduojama vengti fizinio krūvio (nesportuoti) ir streso. Patariama nusiraminti ir pailsėti 10-15 min.
- Jeigu ruošiatės pradėti vartoti vaistus, tuomet tyrimus geriau atlikite prieš pradėdami juos vartoti, arba po gydymosi vaistais, praėjus 10-14 dienų. Gydymo efektyvumą nustatant, paprastai kraujas tiriamas praėjus 14-21 dienai po vaisto suvartojimo. Jei jūs vartojate vaistus, būtinai įspėkite apie tai savo gydytoją arba laboratorijos darbuotoją.
- Nepatariama atlikti kraujo tyrimų po rentgenologinių ir ultragarsinių tyrimų, masažo, refleksoterapijos arba fizioterapijos procedūrų.
- Moterų hormoninių tyrimų rezultatams įtakos turi fiziologiniai faktoriai, susiję su menstruaciniu ciklu, todėl, ruošiantis lytinių hormonų tyrimui, reikia nurodyti ciklo fazę ir vadovautis savo gydytojo rekomendacijomis, kurią ciklo dieną reikia atlikti tyrimus.
- Prieš atliekant streso hormonų tyrimą (AKTH, kortizolio, prolaktino ir kt.) būtina nusiraminti, procedūros metu nekreipti dėmesio į pašalinius veiksnius, atsipalaiduoti, nes stresas padidina šių hormonų kiekius kraujyje.
- Tiriantis dėl infekcijų, reikia atsižvelgti į infekcijos raidos stadiją ir imuniteto būklę. Gavus neigiamą tyrimų rezultatą, dar negalima garantuoti, kad infekcijos nėra. Jeigu laboratorinių tyrimų rezultatai priverčia jus abejoti, tikslinga po 3-5 dienų išsitirti pakartotinai. Geriausia infekcinius tyrimus atlikti praėjus 10-14 dienų nuo ligos pradžios, tuomet antikūnų gamyba būna aktyviausia.
Parą prieš šlapimo tyrimą pacientas turėtų nevartoti vitamino C preparatų ir vaistų, į kurių sudėtį įeina vitaminas C. Moterims nerekomenduojama šlapimo tyrimą atlikti mėnesinių metu, o 2-3 dienos po jų rezultatai gali būti netikslūs.
Tyrimo rezultatai bus netikslūs, jei šlapimas surinktas su priemaišomis (išmatomis, dezinfekcinėmis priemonėmis, pudra, riebalais).
- Prieš tyrimą nusiplaukite muilu rankas ir lytinius organus. Gerai nuplaukite paprastu vandeniu. Nusausinkite išorinius lytinius organus.
- Šlapimą tyrimui rekomenduojama surinkti tik į vienkartinius indelius, kurių galite įsigyti laboratorijose arba vaistinėse.
- Tyrimui rekomenduojama surinkti tik rytinį šlapimą. Tyrimui surinkite tik vidurinę šlapimo porciją, t.y. pirmajai šlapimo porcijai leisti tekėti į tualetą, surinkti vidurinės šlapimo porcijos apie 50-100 ml, o likusį šlapimą leisti tekėti į tualetą. Šlapimo tyrimui atlikti reikia apie 30-50 ml (minimalus kiekis – 10 ml).
- Ant indelio užrašykite savo vardą, pavardę, gimimo metus, ėminio surinkimo laiką.
- Išmatos tyrimui imamos iš kelių vietų.
- Išmatos renkamos į plastikinį vienkartinį indelį (negalima dėti į degtukų dėžutę).
- Optimalus kiekis 10–20 g išmatų.
- Tyrimui netinka išmatos po klizmų, žvakučių, geležies preparatų, laisvinamųjų , simpatikotropinių, bario preparatų vartojimo.
- Išmatos tyrimui dėl kirminų kiaušinėlių atnešamos kartu su išmatomis išėję helmintai ar jų fragmentai.
- Neplauti makšties ne mažiau kaip 24 val.
- Nesišlapinti mažiausiai 2–3 val.
- Nenaudoti intravagininių preparatų ne mažiau kaip 48 val.
- Atvykti 18–21 mėnesinių ciklo dieną (jei liga ne ūmi) ar tomis dienomis, kai nėra kraujavimo.