Kovo 12-oji pasaulinė glaukomos diena

Kovo 12-oji pasaulinė glaukomos diena

2021-03-12

Pasaulinė Glaukomos Asociacija drauge su Pasauline Glaukomos Pacientų Asociacija skatina glaukomą prisiminti kiekvieną kovą, kad būtų užkirstas kelias ligos plėtrai. Kvalifikuotas darbas bei visuomenės švietimas gali padėti sumažinti aklumą dėl glaukomos.

Glaukoma laikoma viena iš svarbiausių priežasčių, sukeliančių aklumą. Kol nėra galimybių nuo šios ligos apsaugoti ar ją išgydyti, puoselėjant regėjimą būtina ankstyva diagnostika ir gydymas. Rizikos grupės ir žmonės, sulaukę 40 metų privalo nuolatos tikrintis akis, kad laiku būtų įvertinta regėjimo nervų būklė ir akispūdis.

Glaukomos atveju aklumas yra negrįžtamas, nes žūsta regos nervas, tačiau aklumo dėl glaukomos galima išvengti. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja lėtinių neinfekcinių ligų profilaktikos ir kontrolės kryptį kaip vieną iš prioritetinių sveikatingumo veiklos krypčių.

Nepaisant visų diagnostikos ir gydymo galimybių aklumas dėl glaukomos egzistuoja, o gydytojus kreipiasi tik 40-60 proc. visų glaukomos atvejų. Organizuodami Pasaulinę Glaukomos dieną, siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į profilaktinių akių tikrinimų svarbą. Profilaktinių priemonių, padedančių išvengti glaukomos nėra. Tačiau gerai informuota visuomenė turi suprasti profilaktinių akių patikrinimų ir ankstyvos diagnostikos svarbą. Savalaikis gydymas, teisingas režimas užtikrina paciento gyvenimo kokybę ir išsaugo regos funkcijas visam likusiam gyvenimui.

Kvalifikuotas darbas bei visuomenės švietimas gali padėti sumažinti aklumą dėl glaukomos. Būtina, kad visuomenė suprastų, kad ankstyvame laikotarpyje, kol dar nėra toli pažengę regos nervo pakitimai, galima sustabdyti glaukomos progresavimą ir išvengti aklumo.

Daugiau informacijos: www.glaukoma.lt

Šrifto dydžio keitimas