Vasario 11-ąją tarptautinę ligonių diena paskelbė popiežius Jonas Paulius II 1992 m.
Nuo to laiko ši diena minima krikščioniškose šalyse.
Ligonio dieną skatinama apmąstyti darną su pačiu savimi, su supančiu pasauliu, suvokti ką reiškia žmogaus sveikata.
Šią dieną raginama visus nepamiršti ligonių, nebūti abejingiems skausmui, skleisti širdies šilumą. Akistata su liga – nelengvas išbandymas kiekvienam žmogui. Susidoroti su iškilusiais sveikatos sutrikimais be medicinos darbuotojų pagalbos nėra lengva. Didelė atsakomybė už žmogaus sveikatą tenka jiems. Minėdami šią dieną linkime visiems sveikatos ir santarvės.
Kiekvienas nori būti sveikas, žvalus ir darbingas. Šių dienų gyvenime dažnas atvejis rodo, kad ne visi vertina savo sveikatą. Pasinerdami į žalingus įpročius sekina savo organizmą, priveda jį prie vienos ar kitos ligos. Jau nuo mažumės, nuo vaikystės turėtų būti aiškinama, kas yra sveika gyvensena, sveikatos stiprinimo šaltiniai, dvasinės vertybės. Vaikų auklėjime šito labai pasigendama. Net vyresniame amžiuje dar dažnai to trūksta. Svarbu propaguoti profilaktines priemones, dvasines vertybes, stiprinti kūno fizinį atsparumą, mažinti sergamumą, vengti ligų.
Dauguma žmonių kasdien prabunda jausdamiesi gerai. Dauguma ligų pagydomos. Dauguma lėktuvų pakyla ir saugiai nusileidžia… Avarija, apiplėšimas, neoperuotinas piktybinis auglys – tai gyvenimą griaunančios, bet labai retai pasitaikančios išimtys. Kai gyvenimas įskaudina, gali būti sunku tai pamiršti. Kai stovite šalia labai didelio objekto, viskas, ką matote, yra tik tas objektas. Tik atsitraukę nuo jo galite pamatyti, kas jį supa. Kai mus pribloškia kokia nors tragedija, matome ir jaučiame tik ją. Tik prabėgus šiek tiek laiko, galime įvertinti ją gyvenimo ir pasaulio kontekste.
H. Kushneris
Už sveikesnį rytojų – šiandien!