Tarptautinė ausų ir klausos diena

Tarptautinė ausų ir klausos diena

2021-03-03

Klausa – vienas iš penkių pojūčių, kuriais pažįstame pasaulį. Ji mums leidžia bendrauti, reaguoti į išorinį pasaulį. Ausis taip pat yra ir pusiausvyros organas.

Pasaulio sveikatos organizacija  kovo 3-iąją paskelbė Tarptautine ausų ir klausos diena. Kad ir kiek neprigirdinčiųjų yra šiandien, jų skaičius neišvengiamai auga dėl senstančios visuomenės, triukšmo, muzikos, traumų, infekcijų.

Gebėjimas girdėti veikia mūsų gyvenimo kokybę, todėl saugokite klausą:

  • Žinokite supančio triukšmo lygį, už 80 decibelų (dB) garsesnis garsas jau yra potencialiai kenksmingas žmogaus klausai. Kuo ilgiau ir dažniau būsite triukšme, kuo jis garsesnis, tuo didesnė žala klausai.
  • Nerūkykite, rūkantieji turi net 70 proc. didesnę tikimybę, kad jų klausa sutriks, nes rūkantiems žmonėms kraujagyslės traukiasi ir ima riboti kraujo tekėjimą į ausis. Dėl to klausa ima silpti ir galiausiai sutrinka.
  • Muzikos klausykite neilgiau nei 60 minučių per dieną. Ilgesnis ir garsesnis muzikos klausymas gali būti kenksmingas ausims.
  • Rinkitės ausis apgaubiančias ausines. Ausis apgaubiančios ausinės efektyviau blokuoja pašalinius garsus. Nepaisant to, rekomenduojama leisti ausims pailsėti nuo jų.
  • Naudokite ausų kištukus, būdami triukšmingoje aplinkoje nesidrovėkite įsidėti naudoti ausų apsaugą. Ausų kištukai garsą susilpnina 15-30 dB ir smarkiai sumažina ausų pažeidimo riziką.
  • Nekentėkite darbe, jei dirbate didesniame nei 85 dB triukšme privalote dėvėti ausų apsaugas.

 

Dėkojame, kad patikite savo sveikatą mums!

Šrifto dydžio keitimas