Lapkričio 17 d. – Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena

Lapkričio 17 d. – Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena

2020-11-17

2009 m. lapkričio 17 d. pasaulyje buvo paminėta pirmoji pasaulinė neišnešiotų naujagimių sąmoningumo diena.

Taip siekiama atkreipti dėmesį į neišnešiotų kūdikių daugėjimo problemą.

Pradėjus ieškoti informacijos apie šią temą, atradome neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ internetinę svetainę.  Maloniai nustebino padarytas didžiulis įdirbis bei informacijos gausa.

Asociacijos tikslai:

  • Suteikti pirminę pagalbą neišnešioto naujagimio tėvams ir naujagimiams.
  • Suburti Lietuvos Respublikoje gyvenančias šeimas, auginančias neišnešiotus naujagimius arba kūdikių globėjus, rėmėjus ir kitus fizinius ir juridinius asmenis.
  • Bendradarbiauti su medicinos specialistais ir rūpintis naujagimio priežiūra, padėti neišnešiotiems naujagimiams integruotis į visuomenę, padėti užtikrinti neišnešiotų naujagimių poreikius, pagerinti jų gyvenimo kokybę.
  • Spręsti tėvų ir jų neišnešiotų naujagimių socialinės integracijos, specialiųjų poreikių nustatymo ir tenkinimo problemas.

Susisiekus su asociacijos atstove Klaipėdai Simona Šliogeriene ir paprašius jos patarimo ir palinkėjimo šeimoms, sulaukusioms vaikelio per anksti, išgirdome:

„Nenuleiskit rankų, tvirtai ženkit į priekį. Laiminti ir myluoti, duoti laimę ir meilę būtina kiekvieną dieną! Auksinis vaistas nuo visų, širdį draskančių minčių: Kalbėti…“

Nuoroda: www.neisnesiotukas.lt

Šrifto dydžio keitimas