Europos kovos su gimdos kaklelio vėžiu (GKV) savaitė

2015-01-27

Europoje paskutinė sausio savaitė yra minima kaip gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė. Pagal sergamumą ir mirštamumą nuo GKV Lietuva yra 2-oje vietoje Europoje po Rumunijos. Gimdos kaklelio vėžys – viena iš onkologinių ligų, kurios pagrindinė atsiradimo priežastis yra žmogaus papilomos virusas (99,7% atvejų). Gera žinia, kad dabar yra prieinamos visos svarbiausios prevencinės priemonės, kuriomis galima užkirsti kelią šiai onkologinei ligai.

Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad pagal prevencinę programą atliekamo citologinio PAP tyrimo ne visada pakanka – kas trečias gimdos kaklelio vėžio atvejis nustatomas moterims, kurios buvo ištirtos įprastiniu PAP tyrimu ir rezultatas buvo neigiamas (t.y. ląstelės normalios, be pakitimų).

Minint gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę, norime jus paskatinti atlikti gimdos kaklelio vėžio prevencinės programos numatytą įprastinį onkocitologinį (PAP) tyrimą, o turint galimybę atsilikti ir kitus Lietuvoje prieinamus prevencinius tyrimus – skystųjų terpių citologiją, Žmogaus Papilomos Viruso (ŽPV) tyrimą.

Detalesnę informaciją apie diagnostinius tyrimus bei priemones gimdos kaklelio vėžio rizikai nustatyti galima rasti: www.zpvtyrimas.lt

Šrifto dydžio keitimas