Atidarytas pirmasis mobilus koronaviruso patikros punktas Klaipėdoje

Atidarytas pirmasis mobilus koronaviruso patikros punktas Klaipėdoje

2020-03-20

Klaipėdoje atidarytas pirmasis mobilus koronaviruso patikros punktas „Švyturio“ automobilių stovėjimo aikštelėje Dubysos g. 10, Klaipėda

Kas gali tirtis?

Koronaviruso patikros punktuose galės priduoti asmenys, kuriems pasireiškė bent vienas iš koronavirusui būdingų simptomų: prasidėjęs staigus karščiavimas, atsiradęs kosulys, dusulys. Taip pat jei asmuo 14 dienų laikotarpyje keliavo bet kurioje užsienio šalyje arba turėjo sąlyti su sergančiu COVID-19 virusu asmeniu.

Ėminius punktuose asmenys galės priduoti tik gavę konsultanto siuntimą.

Kur kreiptis?

Jeigu asmuo atitinka aukščiau išvardintus kriterijus – jis turi kreiptis telefonu 1808. Skambučio metu konsultantas apklaus dėl sveikatos būklės, kontaktų su viruso nešiotojais arba aplankytas prieš 14 dienų šalis, ir pagal pateiktą informaciją konsultantas asmenį nukreips į mobilų punktą. Nusprendus, kad asmuo atitinka kriterijus, konsultantui reiks pateikti šiuos duomenis: vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį ir nurodyti savivaldybę, iš kurios skambinama

Atvykimas savo transporto priemone

Į mobilius punktus bus priimami tik tie asmenys, kurie gali atvykti savo asmenine transporto priemone arba bus atvežami kito asmens. Į patikros punktą draudžiama vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu. Jei atvykti nėra galimybės, konsultantas nurodys, jog reikia laukti mobilaus punkto koordinatorius skambučio arba SMS žinutės.

Ką su savimi turėti

Atvykus į patikros punktą, asmuo su savimi turi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, rašiklį, savo mobilųjį telefoną ir A4 formato lapą, ant kurio būtų užrašytas asmens telefono numeris. Atvykimo laiką ir vietą tirtis siunčiamam asmeniui nurodys konsultantas arba su juo susisiekęs patikros punkto koordinatorius

Kaip elgtis?

Asmeniui atvykus į mobilų patikros punktą, draudžiama išlipti iš automobilio ar atidaryti langą, kol nebus nurodyta kitaip. Gavus leidimą – bus paaiškinta, kaip vyks tepinėlio ėmimo procedūra.

Atlikus tyrimą, asmuo privalės grįžti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo atsakymo. Jei bus nustatytas poreikis pacientą gydyti, jam bus iškviesta greitoji medicinos pagalba ir jis bus transportuojamas į ligoninę.

Darbo laikas

Mobilus koronoviruso patikros punktas veiks nuo 8:00 iki 20:00. Jame dirbs trys žmonės – medikas (slaugytojas), koordinatorius ir padėjėjas.

Papildoma informacija: SAM publikuota naujiena

Šrifto dydžio keitimas