Aktuali informacija pacientams

Aktuali informacija pacientams

2020-03-18

Mieli Jūrininkų sveikatos priežiūros centro pacientai,

Dėl ypatingai padidinto gydytojų krūvio, darome viską, ką galime, kad kiekvienas iš Jūsų gautų reikiamą pagalbą. Per dieną sulaukiame virš 1500 skambučių, išduodame virš 500 nedarbingumo pažymėjimų. Labai prašome Jūsų supratimo ir palaikymo.

Dalinamės keliais svarbiausiais atsakymais dėl nedarbingumo pažymėjimų išdavimo:

1) Tėveliams, kurie augina ikimokyklinio ugdymo vaikus ir pradinėse klasėse besimokančius vaikus, kurių nėra galimybės palikti vienų ir reikalinga vyresnio nei 14 m. asmens priežiūra, galime išduoti nedarbingumo pažymėjimą 14 dienų. Pažymėjimai gali būti išduoti ir atgaline data nuo 2020-03-16 (pirmadienio). Šiuo laikotarpiu iš „Sodros“ mokama ligos išmoka, kuri siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo „ant popieriaus“.

2) Nedarbingumo pažymėjimus dėl saviizoliacijos grįžusiems iš bet kurių užsienio valstybių galime išduoti nuo grįžimo į Lietuvos Respubliką dienos. Išdavus nedarbingumo pažymėjimą, privaloma saviizoliuotis namuose, kasdien matuotis temperatūrą, stebėti sveikatą , o pasireiškus pirmiesiems ligos simptomams, tokiems kaip karščiavimas, kosulys, atsiradęs dusulys – būtinai kreipkitės į Karštąją liniją 1808.

Iš bet kurios užsienio šalies grįžę Lietuvos piliečiai privalo užpildyti anketą: https://nvsc.lrv.lt/covid-19

Šis reikalavimas netaikomas vairuotojams, ekipažų ir įgulų nariams, kurie dirba tarptautinius komercinius krovinių vežimus vykdančiose įmonėse, perveža krovinius visų rūšių transporto priemonėmis ir neturi koronaviruso infekcijos simptomų. Izoliacija, jei nėra simptomų, neprivaloma ir diplomatams bei specialiesiems kurjeriams, dirbantiems tranzitiniuose traukiniuose.

JEI NĖRA GALIMYBĖS DIRBTI IŠ NAMŲ AR REIKALINGA SAVIIZOLIACIJA – NEDARBINGUMO PAŽYMĖJIMAI IŠDUODAMI NUOTOLINIU BŪDU. VYKTI Į JŪRININKŲ SVEIKATOS PRIEŽIŪROS CENTRĄ NEREIKIA.

3) Dėl neskubių būklių, planinių konsultacijų, nuotolines sveikatos priežiūros paslaugas galime suteikti per 3 darbo dienas.

4) Jeigu karantino metu baigiasi Jums nustatytas neįgalumo ar darbingumo lygių arba specialiųjų poreikių terminas į NDNT kreiptis nereikia – negalios terminas bus pratęstas automatiškai iki karantino galiojimo pabaigos ir dar 30 kalendorinių dienų pasibaigus karantinui (nuo termino pasibaigimo dienos).

Platesnė informacija dirbantiems, tėveliams, ir kitiems LR piliečiams:

https://www.vdi.lt/Forms/Tekstas1.aspx?Tekstai_ID=2750

Šrifto dydžio keitimas